AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další kurz/seminář Síla života se uskuteční:
8.—11. 9. 2022 na Sklenářce

Očekávej niterný, rozmanitý, hravě lidský,
neuchopitelně jemný a hluboce transformační seminář.

Propojíme sílu a něhu praxe vědomého mlčení,
blahodárné jógy a léčivé energie doteku i společného sdílení…

Možná někomu pomůže v rozhodování o účasti osobní pozvání od Štěpána Matějky
(FB Síla pro život, Síla pro život).

PRO KOHO

PRO TEBE, POKUD CHCEŠ NAPLNO POCÍTIT
SÍLU I LEHKOST VĚDOMÉHO TVOŘENÍ ŽIVOTA.

CO TĚ ČEKÁ

Připrav se na odvážný a nekompromisní ponor do sebe. Čeká tě silná, inspirativní a mocná energie skupiny podobně naladěných lidí.

Vstoupíme do hlubokého stavu uvolnění v bezpečném a láskyplném prostoru plného pochopení, lidské blízkosti, souznění a soucitu. Ocitneme se v proudu tvořivého života plného vzrušení z možností, které nabízí hravé, vědomé a otevřené bytí člověka. Pocítíme nárůst životní energie, zbystřené smysly, sílu v něžnosti vědomého lidského doteku, prostou a čistou radost…

Dopřejeme si prožitek léčivého a transformačního mlčení ve spoustě situací, aktivit a cvičení, které budou velmi rozmanité, obohacující i kontaktní. Vědomé mlčení v kruhu skupiny, ve dvojicích i napospas sami sobě, které poté proměníme v cokoliv si řekne…

Večer společně sdílíme všechno to, co se přes den událo, co se usadilo.
Svými slovy uctíme to, co bylo důležité, a co se neodbytně hlásí o naši pozornost — plnou pozornost.

Jak jsi na tom právě teď ty se svou sílou života?
Chceš jasně pocítit, co tě v životě opravdu vyživuje a nabíjí?


Hanka & Jóga
Budeš mít dostatek prostoru objevit kouzlo jógy, které spočívá nejen ve fyzické aktivitě, ale především ve stavu zklidnění a zbystřeného vědomí. Pod jemným vedením se budeš moci dostat do hloubek svého vědomí, které jsi možné ještě nepoznal/la. Jóga není aktivita, ale stav bytí a skrze nás se děje každou minutu vašeho života. Víme to, ale…?

Jóga je starodávná praxe, která již po staletí pomáhá člověku připojit se k posvátnu uvnitř nás. Jógu můžete chápat jako most nebo jako nástroj, který nás dovede k nekonečnu v nás. Toto hluboké spojení, které člověk kultivuje během svého života nám pomáhá udržet se ve svém srdci, cítit vesmírnou podporu, najít vlastní cestu a odpovědět si na otázky, kterými nás život vyzývá. Jóga pomáhá člověku plynout životem s větší grácií a harmonií, být schopen čelit všemu, co přichází a vědomě se umět rozhodnout, jak na přicházející situaci chci (budu) ze svobodné vůle reagovat.

ORGANIZAČNÍ INFO

Termín: 8.—11. 9. 2022
Společnou čtvrteční večeří (18.30) začneme
a nedělním obědem (13.00) seminář ukončíme

Místo: Sklenářka, velká meditárna
Centrum meditace a přírodního učení
Vila Sklenářka 458, Kostelec nad Orlicí
www.sklenarka.cz

Ubytování/strava: Ceny a možnosti

Ubytování i strava se platí zvlášť v místě konání po semináři.
Ubytování je možné v pokoji ve vile: 300 Kč/noc, v chatce,
případně stan 150 Kč/noc/os.
Plná veganská penze: 390 Kč/den.

KURZOVNÉ

4.111 Kč

Kurzovné včetně pronájmu meditárny a dalších prostor Sklenářky.

Na kurz jsi přihlášen/na až po přijetí závazné přihlášky
a plném uhrazení částky (nejsem plátce DPH).

Počet míst na kurzu je omezený.
Případné naplnění bude uvedeno zde nahoře na webu.
Ale i poté je možno se přihlásit jako náhradník.

Pokud právě nyní, tato cena pro Tebe není dostupná,
ale cítíš silné volání a chceš se zúčastnit, napiš mi!

PRŮVODCI

Jirka & Hanka 

Máš nějaké dotazy?
Zeptej se, napiš, zavolej…

DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE

Platba předem

Peníze bývají důležitý rozhodovací prvek. Proč je nutná platba předem? Protože vše má svou hodnotu — Tvá i naše energie — pokud máš opravdu vážný zájem na kurzu být, podmínky si vědomě vytvoříš a vše kolem se pak „poskládá a přizpůsobí“…

Storno podmínky

Přihlášením na tento kurz s nimi souhlasíš — do 22. 8. 2021  je celá částka 4.111 Kč vratná, poté je již nevratná. Tyto nevratné platby zajišťují téměř 100% účast, není možné pak před kurzem doplňovat a shánět náhradníky, každý už většinou program má. Děkujeme za pochopení, kterého si velice vážíme.

Doklad o zaplacení

Doklad o zaplacení pro účely účetnictví dostaneš
na vyžádání mailem, nebo na místě.

Mobil na dovolené

Prosím, zařiď si předem, abys nebyl/a po dobu kurzu nikým a ničím rušený/á a mohl/a se věnovat jen a jen sobě. Doporučuji vypnout mobilní telefon po celou dobu akce. Je to důležité pro průvodce, Tebe i další účastníky kurzu. Je tohle pro Tebe zatím nepředstavitelné, popřemýšlej, zda je s Tebou v souladu, se na tuto akci přihlašovat. 

Souhlas

Odesláním vyplněné přihlášky s těmito body souhlasíš a budeš je respektovat.

Prožij si naplno, třeba skrze uvolnění se v mysli i těle
sílu, nádheru i lehkost vědomého tvoření života

A co napsali ti,
kteří si Sílu zažili…

„Moji drazí, cítím potřebu ještě jednou moc poděkovat. Něco takového jako byla naše společná Síla života jsem zažila poprvé a byla to pro mě velká jízda, zkušenost, na kterou se nezapomíná. Bylo to plné lásky, porozumění, zázraků, … Bylo mi s Vámi tak krásně, přijímali jste mě takovou, jaká jsem — jako ženu, jako lidskou bytost, cítila jsem takové spojení podobně naladěných lidí, to je nepopsatelný zážitek, byl to moc krásný pocit. Dali jste mi toho neskutečně mnoho. Tolik lásky, pochopení, tolik neuvěřitelných prožitků, zázraků, kouzel, vhledů, děkuji, že jste přijímali moje zkušenosti, moje slzy, …

Haničko, děkuji za Tvou citlivou podporu, za Tvé vhledy, děkuji za naprosto boží jógu, byla jsem krásně mimo. Jsi nádherná spontánní bytost, inspirativní, …

Jirko, děkuji. Děkuji Ti za Tvou „Sílu života”, za propojení s úžasnými bytostmi, které mi stály po boku a byly mi oporou na mojí pouti za vlastními strachy, bolestmi a uvědoměními. Moc si vážím toho, že jsem mohla být součástí kruhu Síly života a jsem vděčná za všechny ty změny, které s novou silou života přicházejí. Bylo to velmi krásné a inspirativní setkání. Jsi pro mě velkou inspirací, jak dokážeš být bezprostřední, hravý, umíš se do všeho ponořit a přitom si udržet svůj záměr, obdivuji, co dokážeš říci nahlas, děkuji Ti moc, že jsi tady byl pro nás, pro mě. Nesmírně si cením toho, že jsem zde mohla být. Vše, co jsi mi řekl, si uchovám, … Děkuji, děkuji, děkuji.

Anička

„Slova nestačí, abych poděkovala za úžasný ponor k sobě. Jsem tak hluboko zakotvená v sobě, moc příjemně je mi. Jedu si písně od Radka a tančím, směju se…život je krásný. 

Z hloubi své duše děkuji. Děkuji za citlivé vedení, za nesmírně cenné techniky skrze které jsem prokoukla iluze, které ovládají můj život. Díky vám jsem zase o něco blíž své podstatě. Mám pocit, že mnou proudí mnohem více čistého vědomí, respektive jsem se tento víkend tomuto čistému vědomí mnou proudící otevřela. 

Děkuji“

Hanka

„Drazí,

dnes opět cítím vaši blízkost ve svém srdci. Jste tam stále, ale teď se vynořujete a mohu vás opět spatřit ve své kráse a síle života. Jste součástí mého krásného prožitého snu, který se mi vrací do života. Čas i moje srdce proměnilo vaše podoby, barvu vašich hlasů i jiskru vašich očí. I vaše dotýkání teď vnímám jinak, něžně jako na Sklenářce, ale jemněji, jako mávání motýlích křídel.

Rodino mého probuzeného srdce, cítím že s tebou nemyslím na strachy a obavy a dopřávám si otevřenost k poznávání lidské pestrosti, kterou nám život dopřává. Je mi s tebou tak lehko, mohu přistoupit a dát, přistoupit a přijmout, zůstat stát či ležet a nechat se obejmout laskavým lidským teplem. Děkuji i za pohlazení, která mi dopřáváte slovy, která vycházejí z vašich milujících srdcí a kterými očišťujete náš společný životní prostor a posvěcujete tuto chvíli. Přijímám vás, drazí, a dávám se vám takový, jaký jsem. Vidím a jsem viděn milujícíma očima. Díky. Díky, že si tu lásku i krásu života dopřáváme. Jsme. Dýcháme. Objímáme. Milujeme. Vítáme vše, co právě přichází.

Jirkovi a Hance vzdávám díky obzvláště. Vy, kteří jste nás s láskou pozvali, oslovili naše srdce a provázeli po společné cestě lásky, něhy a poznání. Díky s jakou citlivostí jste nás dokázali propojovat, jak vnímavě jste dokázali naslouchat našim trápením, bolestem i strachům a s jakou moudrostí jste nás vedli k jejich rozpuštění a odplynutí. Raduji se, když vidím Život, jak vám vrací vše, co jste nám darovali, v ještě hojnější míře.

Objímám“

Petr Z.

„Drazí mému srdci, 

zdraví vás tělo mé, zdraví vás duše má..

Po čase stráveném s vámi a se sebou sama mě doma nemohli poznat… asi tak vyladěná obvykle domu nepřijíždím. 

Ikdyž to hned v pondělí mělo tendence sklouznout opět do starých kolejí… nelíbilo se mi to a řekla jsem si dost. To nedopustím! Začala jsem být nějak přirozeně kreativnější a víc nad věcí při zvládání náročných situací a pokouším se vidět, co je za tím… a s tím pracovat a těch náročných situací pozvolna ubývá. Víc říkám, co se mi líbí a co bych chtěla jinak.

Také se mi vrátila ještě intenzivněji chuť žít život podle sebe.. mám za sebou půlku života (možná i víc) a vím, že tuhle chci prožít! S důvěrou v život a v sebe. S hlubokou vděčností ještě teď cítím vaší energii, péči a lásku… které mi pomohly, tam u jezírka, potkat samu sebe.“
Natálie

Jirko,

vůbec nechápu, jak jste to udělali, ale několika nenápadnými, úplně “normálními” činnostmi zajímavě za sebou poskládanými se vám podařilo mi vypnout hlavu. Pic, bum. Ale že se teda bránila.…
 
Beru to jako kombinaci vlivu prostředí, jídla, kolektivu, vůdců, aktivit, … ale mé tělo nějak zprůhlednělo, zcitlivělo, zjemnilo na proudy energií, které kolem nás plynuly. Hudbou, tancem, ze stromů, z bytostí, z našich těl, z doteků, představ, tužeb, myšlenek, písní. Taková sounáležitost se světem a vnímání neviditelného… Neskutečné, jak to s člověkem může mávat. Jako vliv bych zahrnul i sebe, že jsem si to chtěl dovolit a dovolil.
Vím, že podobné stavy člověk může zažívat běžně. Zatím jsem to neuměl. Lze to jistě i spoustou jiných technik a seminářů, kurzů. Ale kdybych si mohl vybrat, vyberu znovu vás, protože mimo jiné to bylo neskutečně příjemné. A krásné. A A A A to čteš i v majlech dalších účastníků.
 
Děkuji, že jsem si mohl dovolit jít do všeho naplno. Děkuji sobě, že jsem k tomu byl připraven a nebránil se. Děkuji okolnostem, že mě do toho vtáhly, ani jsem nemusel přemýšlet, děkuji vám všem, že jste mi to umožnili. Dostalo se mi poznání. Nevím, jak tu hlubokou pravdu pojmenovat.
 
Báječná byla jízda domů. Taková sounáležitost s tím mým plechovým ořem. Jen si tak brumlal a my spolu v souladu pluli prostorem plným synchronicit. Ááááá.
 
A tak to chci v životě mít. Minimálně tak. Napořád. Proto se hlásím i dál, abych se mohl vyhoupnout ještě výš a výš. Určitě jsem o tom slyšel vyprávět, ale asi nemám slovní zásobu, abych to dokázal sdělit se vší parádou.
 
Ocenil bych i způsob vedení. Tebe, Hanku. Správné slovo ve správnou chvíli. A stačilo jedno.… A celý kolektiv účastníků, kteří tomu dali tu správnou výživnou sílu.

 
Veliká vděčnost a díky.
Díky, díky.“
Michal

„Zdravím a vnímám a cítím, že jsem vnímána…:-).

Nikdy vlastně pořádně nepochopím (a ani se o to nesnažím), co se tam stalo a jak.
Nikdy asi taky nevyjádřím slovy, jak ohromnou vděčnost a vlastně úžas nad tím vším cítím. Zažehlo to ve mně ohromnou chuť žít a cítím velkou sílu.

Moc mi pomáhá to: Vnímám a jsem vnímána. Poprvé jsem vnímala dům a zahradu a všem kolem úplně jinak — neviděla jsem (tak jako před tím) jen nedostatky a co je potřeba udělat. Taky mi pomáhají ty techniky — rosa, studená sprcha (jezírko zatím nemáme:)), jóga, kinhin, zazen. Dokonce se ke mně k ranní rose přidal můj muž a k józe moje dcera.:-)
Nejlepší byly reakce dětí hned v pondělí po tom víkendu (vedu rodinné centrum se školkou a školou a učím dětí od 1. do 7. třídy): Ty máš jiný hlas. Ty už se pro sebe nemračíš. Jsi dnes duhová. Ty jsi nějaká “apgrejdovaná” (to ti puberťáci:-)). Jedna prvňačka mě na dlouho objala a pak říká: Teď jsem chvilku brečela, ale nevím proč, asi štěstím… Takže asi tak. Děti to vždy vyjádří napřímo a bez masek.
Maya

„Vlku, moc si cením té zkušenosti kterou jsem mohl díky Tobě, díky vám všem zažít.

Věřím že mě to v životě pomůže otevřít se věcem kterých jsem se bál a pracovat s nimi.“ 

V.

Děkuji všem, že jsme spolu mohli být. Vnímala jsem vás s velkou láskou. I já procházím procesem uvědomění – jak to mám a jak bych to mohla mít. Je to věčné učení. Život je tak různorodý a mě fakt baví,  i s tím vším, co se mi třeba zrovna nelíbí…, ale už rozumím, proč se mi to děje, a jen to se zájmem pozoruju…

Mějte se všichni krásně.

S láskou

Jitka

„Užívám si ten nejbáječnější pocit, jaký mohu. ŽIVOT.

Cítím tlukot svého srdce v celé hrudi.
Děkuji Ti, Děkuji si.“
Petr F.

„Kurz hodnotím moc kladně, i když jsem tak úplně nevěděla o co vlastně půjde. Jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit a úpřímně zpětně jsem ráda, že jsem jela sama. Před známejma se neumím tak úplně otevřít a to Ty asi víš. Tak třeba někdy příště. Děkuju moc ‚něco jsi ve mně nastartoval…

Jiřina